Značka Kentoya     

Značka Kentoya je obchodní značka působící hlavně v Evropě a Asii. Samozřejmě své zastoupení má i v České republice, kde je známá hlavně prodejem skútrů a v poslední době i elektrokol. V příštím roce oslavíme 20 let na trhu. Jsme nejstarší značkou skútrů v polistopadové éře se silným zázemím a tradicí.

Skútry Kentoya za celou tu dobu prošly bouřlivým vývojem a od počátečních potíží s kvalitou a distribucí patří naše značka stále mezi nejoblíbenější a nejspolehlivější skútry v dané kategorii. Od roku 2001, kdy jsme si začali vést statistiku, máme prodáno v České republice téměř 20.000 skútrů a přes neustálé zvyšování ceny práce, materiálu a dopravy jsou naše skútry cenově nejdostupnější.

S postupem doby můžeme říct, že jsme se stali lídrem na trhu v segmentu levných, ale přitom s ohledem na cenu  kvalitních skútrů.  Své výrobce pečlivě mezi čínskými továrnami vybíráme a nebojíme se přesunout v případě potřeby výrobu k lepším výrobcům, byť nám tím stoupnou náklady. Kvalitu výrobků požadujeme i po subdodavatelích továren. Za 20 let prodeje je zvyšování kvality, designu a moderních komponentů znát a v současné době jsou naše výrobky vybaveny nejmodernějšími technologiemi jako jsou např. LED denní svícení, úsporné LED technologie ve světlech, digitální tachometry a podobně. V roce 2012 jsme navázali spolupráci s čínským koncernem, který vyrábí i pro rakouské, německé či anglické značky.

Jsme tu pro všechny

Od svého vzniku Kentoya obsazuje přední příčky v prodeji skútrů a neustále pracuje na tom, aby zákazníci byli spokojeni. Na zákaznících nám záleží a chceme, aby byli spokojeni. Neustále pracujeme na vylepšování  techniky, logistiky, distribuční sítě nebo skladových kapacit. Pro svoje zákazníky se snažíme nabídnout vždy víc než ostatní a v duchu našeho hesla „Budoucnost vypadá skvěle“ nabízíme našim zákazníkům pomocnou ruku při nákupu, financování, pojištění a podobně.

Sportovní úspěchy

Protože jsou skútry a motorky taky o zábavě, uspořádala Kentoya několik ročníků Freeride Cupu, který byl nejlevnějším pohárovým seriálem v historii domácích závodů. Nezůstalo ale jen u toho, s naším týmem jsme v roce 2007 dosáhli třetího místa v nejsilnější třídě mistrovství republiky dragsterů Czech Drag Serie (https://www.kentoya.cz/sportovni-uspechy/kentoya-drag-race-team-2007) a v roce 2008 jsme vyhráli mistroství  ČR ve Scooter Cupu. V něm se Honzovi Němcovi na vyladěné Sharky s výkonem přes dvacet koní podařilo zbořit zaběhlé mýty. Všechny ostatní speciály značek jako Yamaha, Gilera, Piaggio nebo Malaguti zůstaly za Kentoyou a z červeného  Sharky viděli  celý závod pouze zadní pneumatiku. Více na https://www.kentoya.cz/novinky/kentoya-sharky-vitez-scooter-cupu-2008.

V roce 2009 jsme bohužel neobhájili první místo, ale konečné druhé pořadí ročníku je velkým úspěchem a model Sharky se stal nejprodávanějším skútrem, a to jak v obsahu 50 ccm, tak i 125 ccm.

Cestopisy 

Kromě sportovních úspěchů jsme se zaměřili i na dlouhodobé testy našich modelů, protože tyto modely nejsou nijak upravovány, na rozdíl od závodních, a jezdí na nich normální zákazníci, tedy koncoví uživatelé. Jeden z našich zákazníků se vydal dokonce na polární kruh, a to na nejmenším a nejlevnějším modelu o obsahu 50 ccm - konkrétně modelu Zoom (nyní Sunny). Středoškolský učitel pan Waidinger - náš dlouholetý zákazník - dojel na modelu Zoom 50 4T bez jakýchkoliv úprav za 14 dní na severní polární kruh i zpět a kromě běžných spotřebních materiálů, jako je výměna variátorových řemenů a svíčky, neměl problém – viz  https://www.kentoya.cz/cestopisy/cesta-s-kentoyou-za-polarni-kruh. Vzhledem k tomu, že pan Waidinger je s našimi výrobky nadmíru spokojen a model Zoom již najel skoro 30.000 km, zakoupil si o 4 roky později  model City One a vydal se na cestu kolem Francie – čtěte na https://www.kentoya.cz/cestopisy/na-city-one-kolem-francie.

Další dlouhodobé zátěžové výlety  - https://www.kentoya.cz/cestopisy/na-triggru-200-k-bodamskemu-jezeru, https://www.kentoya.cz/cestopisy/expedice-cina, https://www.kentoya.cz/cestopisy/protest-ride-napric-evropou, https://www.kentoya.cz/cestopisy/s-kentoyou-na-sahare.

 

Značka BENELLI    

Přestože motocykly značky Benelli nejsou na silnicích příliš často vidět, je tato tovární značka známá po celém světě. Kořeny Benelli sahají až do roku 1911, kde začala, dnes již více jak stoletá, historie v italském městě Pesaro. Značku Benelli proslavil Tonino Benelli již ve dvacátých letech, kdy se svým motocyklem o objemu 175ccm získal v Itálii několik mistrovských titulů. Italskou značku Benelli reprezentovalo několik nadějných jezdců. Mezi nejúspěšnější jezdce, kteří závodili na motocyklech Benelli, bezesporu patří např. Mike Hailwood, Jarno Saarinen a Antonio Rossi, který značku reprezentoval v devadesátých letech. V roce 2001 se Benelli znovu objevuje na soutěžních tratích v Mistrovství světa Superbiků.

Mezi hlavní přednosti Benelli patří výroba vlastních motorů, které jsou montovány přímo ve své vlastní továrně. Díky moderně vybavené výrobní lince, se dnes vyrábí motocykly Benelli rychlostí 20-25 denně. Stroje Benelli vynikají především svým osobitým a moderním designem, inovačními prvky a kvalitou. Všechny mechanické části jsou navrhovány tak, aby maximalizovaly design a funkčnost. V roce 2003 získal Benelli Q.J., který je nyní součástí skupiny Qianjiang, ocenění vývozce roku právě v odvětví motocyklového průmyslu. Koncern Qianjiang, který má více než 14 tisíc zaměstnanců se nachází v jihovýchodní Číně a produkuje ročně více než 1 200 000 jednostopých vozidel a více než dva miliony motorů. Super moderní továrna velikosti města zabírá 670 000 m2 kryté plochy a je vybavena sofistikovanými obráběcími stroji, které byly dovezeny z Německa, Itálie a USA. Kapitál společnosti přesahuje 750 milionů dolarů a v roce 1999 byla společnost uvedena na čínskou burzu. Kromě motocyklů a skútrů, společnost vyrábí také čtyřkolky, elektrické motorky, sekačky na trávu, golfové vozíky, generátory, čerpadla a různé zahradní produkty.

 

Značka SYM

SYM je jedním z největších výrobců skútrů na světě. Pocházíme z Tchaj-wanu. Dnes se naše společnost těší obrovskému úspěchu po celém světě, máme moderní továrny s 2400 zaměstanci. Neustále investujeme do dalšího vývoje a výzkumu, abychom mohli plnit náš závazek vůči Vám, váženým zákazníkům, a pravidelně představovat nové a ještě lepší produkty.

  • Prémiová značka skútrů, motocyklů a čtyřkolek,
  • motocykly jsou určeny pro normální lidi,
  • všechny stroje jsou určeny pro každodenní použití,
  • značka SYM nabízí exkluzivní design a techniku,
  • nabízené stroje jsou levnější a rychlejší než konkurenční,
  • radost z jízdy je nepopsatelná…

Značka SYM klade velký důraz na spokojenost svých zákazníků. Dlouhá tradice výroby a nezpomalující se růst naší společnosti je tomu neprolomným důkazem.